گرت جان لدلند

گرت جان لدلند (زاده ۳ سپتامبر ۱۹۸۴) یک بازیگر، آمریکایی است که بخاطر بازی در فیلم‌های چراغ‌های شب جمعه، چهار برادر، اراگون، قوی در سبک کانتری، بازی در نقش پاتروکلوس در فیلم تروی و سم فین در فیلم ترون: میراث شناخته شده‌است.هدلند در رئزاو، مینه سوتا به دنیا آمد و فرزند کریستی و رابرت هدلند است. او یک برادر بزرگتر به نام ناتائیل و یک خواهر بزرگتر به نام آماندا دارد. هد لند در یک مزرعه پرورش گاو در نزدیکی شهر وانسکا، مینه سوتا پرورش یافت.
زمانی که ۱۴ ساله بود همراه با مادرش به اسکاتسدیل آریزونا رفت. هنگامی که به آریزونا رسید به حضور در کنوانسیون استعداد با شرکتی که پرو سکوت نامیده می‌شد پرداخت. او در آنجا قرار داد یک آژانس را امضا کرد. بعد از فارغ از تحصیل شدن از دبیرستان در سال ۲۰۰۳ بلافاصله به لس آنجلس رفت تا حرفه بازیگری را دنبال کند.اولین نقش او پاتروکلوس در فیلم تروی بود. فیلمی که ستارگانی همچون برد پیت را داشت و در ۱۴ می۲۰۰۴ انتشار یافت. او همچنین در نقش دن بیلینگسکی در فیلم درام [چراغ‌های جمعه شب] محصول سال ۲۰۰۴ بازی کرد، جایی که [تیم مک گرو] نقش پدرش را بازی می‌کرد. او در نقش جک مرسر در کنار مارک واهل‌برگ در فیلم اکشن/جنایی چهار برادر بازی کرده‌است.
او بعدها در فیلم اراگون در نقش مرتاگ ظاهر شد. در سال ۲۰۰۷، او در فیلم کمدی/درام قانون جورجیا به کارگردانی گری مارشال، در کنار لیندزی لوهان و جین فندا بازی کرده‌است. در سال ۲۰۱۰، او نقش اصلی جف بریدج را در فیلم ترون:میراث، که یک دنباله از فیلم ترون محصول ۱۹۸۲ است بازی کرد.
فیلم در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۰ انتشار یافت. او در آینده در نقش دین موریاتی در فیلمی بر اساس رمانی در جاده نوشتهٔ جک کرواک، به کارگردانی فالتر سالز ظاهر خواهد شد. زمان انتشار فیلم سال ۲۰۱۲ اعلام شده‌است.

مشاهده کامل